40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Заслужений донор України

Ще один хімік долучився до спільноти заслужених донорів Украї­ни. Указом Президента України №27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» почесне звання присвоєно слюсарю-ремонтнику ЦГС Олександру ПОНОМАРЕНКУ.

Олександр Миколайович працює на підприємстві більше 25 років. Спочат­ку трудився у колективі ЦВПіК слюсарем-ремонтником, потім освоїв додат­кову професію – слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування. Має доступ до роботи слюсарем-ремонтником по найвищому 6 розряду. Шість років працював слюсарем в цеху по виробництву двоокису титану, потім мав досвід роботи в котельному цеху слюсарем-сантехніком. А з 2017 року перейшов працювати у ЦГС.

Донорського стажу в Олександра ПОНОМАРЕНКА теж немало – 12 років. За цей час він здійснив 121 донацію плазми та 7 здач крові. У 2018 році Олек­сандру Миколайовичу було присвоєно звання «Почесний донор України».

– Вперше «поділитися кров’ю» змусив прикрий випадок в родині мого то­вариша, – розповідає Олександр Миколайович. – Для постраждалої в аварії сестри друга пішов адресно здавати кров. Згодом почав регулярно відвідува­ти донорський центр. Оскільки в мене досить розповсюджена група крові II+, інколи звертаються до мене з проханням здати кров для допомоги конкрет­ній людині. Намагаюся не відмовляти в подібних ситуаціях, адже за подібним проханням стоїть нагальна потреба врятувати життя чи здоров’я.

Пишаємося нашим колегою, який несе почесну місію донорства та отримав високу відзнаку «Заслу­жений донор України». ПАТ «СУМИХІМПРОМ» відомий активним донорським рухом. За 2021 рік працівники підприємства здали 42,5 л крові та 198,5 л плазми. Нині на підприємстві працюють понад 70 почесних донорів та відтепер 5 заслужених донорів України.